19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тендер
Македонија

Тендер од 136 милиони е причината за кавгата со Арсовска, Мицкоски да каже која е неговата улога?

M T
„Пари од тендер вреден 136 милиони евра е причината за жестоките кавги меѓу Данела Арсовска и Христијан Мицкоски. Една година по локалните избори се виде...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пари и тендер вреден 136 милиони евра е причината за кавгата на Мицкоски со Арсовска

M T
По меѓусебните обинувања за тендери, пари, влијание, неработа и криминал, кулминираше кавгата меѓу Христијан Мицкоски и Данела Арсовска. Тендер вреден 136 милиони евра е причината...
МакедонијаВо тренд...

Шилегов: Распишан е тендерот за Бас Рапид Tранзит системот

M T
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска објави дека е распишан тендерот за реализација на Бас Рапид Tранзит системот. „Скопје е првиот град на Балканот кој...