25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » енергија
CentarМозаик

Еве како црната облека влијае на вашата ЕНЕРГИЈА! – Фенг шуи е тајна што секоја жена треба да ја знае

M T
При изборот на бојата на облеката, обидете се да ги изберете нијансите во кои најдобро се чувствувате, бидејќи тоа прво ќе поттикне позитивна енергија. Меѓутоа,...
CentarМозаик

На РАКОВИТЕ им фали енергија: Овие знаци треба да бидат претпазливи во наредниот период

M T
Полната месечина донесе турбуленции кај многу знаци, сега помина, но некои знаци се уште го чувствуваат нејзиниот притисок. Бик Биковите треба да внимаваат на триковите...
CentarМозаик

Што навистина значи кога ве чеша левата или десната дланка?

M T
Повеќето луѓе слушнале дека чешањето на дланките долго време се поврзува со давање и примање пари. Според народното верување, ако ве чеша левата дланка, сигурно...
Македонија

Ковачевски: Инвестираме во обновливи извори на енергија за успешна енергетска транзиција

M T
Владата на Република Северна Македонија спроведува успешна енергетска транзиција која на среден и на долг рок ќе обезбеди сигурност со снабдување на енергенси, одржливост на...
CentarМозаикЗдравје

Кофеинот го зголемува нивото на енергија, но и нивото на стрес: Неколку пијалоци кои имаат ист ефект како кафето

M T
Кофеинот го подига нашето ниво на енергија и расположение, но и нивото на стрес во телото. Ние само сакаме да пиеме кафе. Но, пречестото пиење...
МозаикВо тренд...

Тајните на нумерологијата: Што кажува за вас датумот на вашето раѓање?

M T
Нумерологијата може да ни помогне да разбереме кои се нашите „силни страни“ за да ги искористиме за полесно да ги исполниме нашите животни задачи. Може...
+CentarМозаикВо тренд...

Вистинско време е да се ослободите од нив: ТРИ ЖИВОТНИ НАВИКИ кои ја трошат вашата животна енергија

M T
Дали чувствувате дека ви недостасува енергија и мотивација? Дали ви е познато чувството кога после работен ден немате енергија за вашето семејство, партнер, себе, пријателите?...
Бизнис

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...