26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » енергија
БИЗНИССВЕТ

Ненси Пелоси: Скапата енергија е „мала цена“ во споредба со украинските жртви

M T
Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, рече дека скапата енергија што ја плаќа Европа е „мала цена“ во споредба со жртвите што...
СВЕТИЗБОР

Земан и пратениците штедат енергија за пример на Чесите

M T
Чешкиот претседател Милош Земан и парламентот одлучија европскиот повик и апелот на Владата до граѓаните да штедат струја и гас поради кризата да се поттикнат...
БИЗНИС

Со префрлање на обновливи извори на енергија, можеме да заштедиме трилиони, велат научниците

M T
Со префрлување на обновливи извори на енергија, можеме да заштедиме трилиони Преминот од фосилни горива кон обновливи извори на енергија би можел да заштеди на...
ТЕМАМОЗАИКХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знаци се на удар на НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЈА до крајот на август

M T
Последната недела од август ќе донесе големи проблеми за неколку хороскопски знаци, нема да биде лесно за сите! На најголемо влијание на негативната космичка енергија...
ТЕМАМОЗАИК

Еве како црната облека влијае на вашата ЕНЕРГИЈА! – Фенг шуи е тајна што секоја жена треба да ја знае

M T
При изборот на бојата на облеката, обидете се да ги изберете нијансите во кои најдобро се чувствувате, бидејќи тоа прво ќе поттикне позитивна енергија. Меѓутоа,...
ТЕМАМОЗАИК

На РАКОВИТЕ им фали енергија: Овие знаци треба да бидат претпазливи во наредниот период

M T
Полната месечина донесе турбуленции кај многу знаци, сега помина, но некои знаци се уште го чувствуваат нејзиниот притисок. Бик Биковите треба да внимаваат на триковите...
ТЕМАМОЗАИК

Што навистина значи кога ве чеша левата или десната дланка?

M T
Повеќето луѓе слушнале дека чешањето на дланките долго време се поврзува со давање и примање пари. Според народното верување, ако ве чеша левата дланка, сигурно...
МАКЕДОНИЈА

Ковачевски: Инвестираме во обновливи извори на енергија за успешна енергетска транзиција

M T
Владата на Република Северна Македонија спроведува успешна енергетска транзиција која на среден и на долг рок ќе обезбеди сигурност со снабдување на енергенси, одржливост на...
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Кофеинот го зголемува нивото на енергија, но и нивото на стрес: Неколку пијалоци кои имаат ист ефект како кафето

M T
Кофеинот го подига нашето ниво на енергија и расположение, но и нивото на стрес во телото. Ние само сакаме да пиеме кафе. Но, пречестото пиење...
МОЗАИКИЗБОР

Тајните на нумерологијата: Што кажува за вас датумот на вашето раѓање?

M T
Нумерологијата може да ни помогне да разбереме кои се нашите „силни страни“ за да ги искористиме за полесно да ги исполниме нашите животни задачи. Може...
+ТЕМАМОЗАИКИЗБОР

Вистинско време е да се ослободите од нив: ТРИ ЖИВОТНИ НАВИКИ кои ја трошат вашата животна енергија

M T
Дали чувствувате дека ви недостасува енергија и мотивација? Дали ви е познато чувството кога после работен ден немате енергија за вашето семејство, партнер, себе, пријателите?...
БИЗНИС

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...