13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Време

Tag : Време

MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Претпладне во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб снег. Потоа следува период на доста тивко и повремено сончево време во кој температурите...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ ќе ја окова Македонија, температурите одат до -13 степени: Цела Македонија ќе биде под снег, еве каде врнежите ќе бидат обилни

CENTAR MKD
Денес ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, претпладне пообилни во западните, а попладне во источните делови. На планините врнежите ќе бидат од...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ ќе ја окова, а снег ќе ја прекрие Македонија – Метеоцентар со детална прогноза студениот бран кој надоаѓа кон земјава

CENTAR MKD
Поради продор на многу студена воздушна маса од север утре попладне ќе почне да дува засилен северен ветер, кој ќе се задржи и во следните...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Од понеделник поројни дождови, засилен ветер и грмежи – Метеоцентар со детали за големата промена на времето

CENTAR MKD
Во деновите од викендот ќе се задржи стабилно време, во утринските часови со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини. Во недела ќе...
MeteoCentar Македонија

УХМР издаде метео предупредување: Од понеделник обилни врнежи од дожд низ Македонија – Кога да очекуваме стабилизација и повисоки температури?

CENTAR MKD
Под влијание на нов влажен бран од утре попладне и во текот на ноќта кон понеделник ќе има врнежи од дожд, на планините од снег....
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Права зима: УХМР соопшти каде ќе врне снег

CENTAR MKD
Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини. Попладне облачноста од запад...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Снег и дожд најавија синоптичарите – УХМР издаде метеопредупредување, детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег, особено во западните и северните делови. Кон крајот на денов, како...
MeteoCentar Centar ТОП ВЕСТИ

Студен бран со снег и дожд низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните дена

CENTAR MKD
Во сабота ќе биде значително облачно и ќе има локални врнежи од дожд, особено попладне. Во текот на ноќта и во понеделник наутро на планините...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Подгответе се за промена: Студ, дожд и снег низ Македонија – Meteocentar со детална прогноза до крајот на неделава

CENTAR MKD
Утре претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Потоа времето ќе биде...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од утре промена на времето, а доаѓа и повремен снег: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре и во среда ќе преовладува облачно и врнежливо време. Врнежите ќе започнат утре кон крајот на денот од запад и ќе продолжат во текот...
MeteoCentar Centar ТОП ВЕСТИ

До среда облачно, од четврток дожд и ново значително паѓање на температурите – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време со слаб до умерен северен ветер. Во четврток претежно во јужните делови ќе има услови...
MeteoCentar Centar Македонија

До среда стабилно, викендов врнежливо – Детална временска прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, особено во јужните делови, а во петок...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нова промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, претежно во јужните делови ќе има повремени врнежи...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Следува магливо, облачно време, па обилни врнежи од дожд – Meteocentar со детална прогноза

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи стабилно време, претпладне со мала до умерена облачност и со услови за утринска магла по одделни котлини, попладне облачноста ќе се...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сонце до сабота, од недела значително заладување и дожд: Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните два дена ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Во сабота облачноста...
MeteoCentar Македонија

Утре и задутре сончево време со температури до 26 степени

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде сончево со слаба утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

До сабота сонце, потоа дожд – Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
До сабота ќе се задржи претежно сончево и тивко време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Дневната температура...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Наутро под нулата, денски до 26 степени – Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Во вторник ќе биде сончево со...
MeteoCentar Centar Македонија

Паѓаат температурите – УХМР со детална временска прогноза за оваа недела

CENTAR MKD
Стабилно време со пониски утрински температури најавува Управата за хидрометеоролошки работи за наредниот период. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност....