15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » циклон
СВЕТТОП ВЕСТИ

По разорниот земјотрес, Хаити гo погоди тропски циклон

M T
Само два дена по силниот земјотрес Хаити гo погоди тропскиот циклон Грејс проследен со обилни врнежи од дожд, што предизвика дополнителни проблеми за илјадници загрозени...
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Циклон доаѓа над Македонија, носи ново невреме: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Под влијание на циклонска активност доцна попладнево почнувајќи од западните делови ќе започнат врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и...