6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вторник
МакедонијаВо тренд...

Заврши владината седница попладнево – Ова се сите донесени одлуки

CENTAR MKD
Од 59-тата седница: Владата ги достави во Собрание измените на Законот за попис; Започна постапката за законска гаранција за 100.000.000 евра од ЕИБ за мали...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Вторник неработен ден за сите

CENTAR MKD
8 декември вторник е неработен ден за сите, бидејќи се празнува “Св. Климент Охридски”. Ова практично е последниот неработен ден за сите граѓани на Македонија....