12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студ

Tag : студ

MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Студен бран со ветер, дожд и снег низ Македонија

CENTAR MKD
Под влијание на влажен бран во недела кон крајот на денот на запад ќе има повремен дожд, на планините снег. Врнежите ќе продолжат преку ноќта...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ ќе ја окова, а снег ќе ја прекрие Македонија – Метеоцентар со детална прогноза студениот бран кој надоаѓа кон земјава

CENTAR MKD
Поради продор на многу студена воздушна маса од север утре попладне ќе почне да дува засилен северен ветер, кој ќе се задржи и во следните...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студен бран доаѓа кон Македонија – очекувајте голем пад на температурите

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со слаба претпладневна магла по одделни котлини, а во текот на денот ќе има...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Доаѓа студ, метеоролозите најавуваат голема промена на времето: Детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето: Збогувајте се со сонцето, следува големо заладување и дожд

CENTAR MKD
Синоптичарите излегоа со прогноза за времето. Сончевите денови ќе ги имаме до вторник, а потоа следува драстична промена на времето кога облачноста ќе се зголеми,...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Драстичен пад на температурите – од викеднов уште поголема промена на времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура. Во почетокот на наредната седмица времето ќе...