Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зима

Tag : зима

Македонија

Се спрема снежно невреме пред Божик: МВР издаде важно соопштение – Забрана за влез на товарни возила во Грција

CENTAR MKD
МВР ги известува граѓаните дека од 5 часот на 5 јануари до 24.00 на 6-ти, според добиените информации од грчките погранични служби, се воведува забрана...
Кујната од Centar

Сладолед од грозје: Вистинско домашно уживање!

CENTAR MKD
Иако е период на есен кон зима, многумина сакаат сладолед кој во овој период од годината потешко се наоѓа во маркетите, па затоа Centar.mk ви...
Направи Сам

(Видео) Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете – мајсторите сигурно не ви го кажале

CENTAR MKD
ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат...