25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » meteo
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Пад на температурите пороен дожд и грмежи- метеоролозите со викенд прогноза

CENTAR MKD
Утре околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во...
MeteoCentarCentarМакедонија

Времето се менува: Деновиве температури од 40 степени, од петок освежување

CENTAR MKD
Денес и во четврток времето ќе биде сончево и многу топло со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот во попладневните...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Денеска пеколно топло, од утре освежување – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Уште денес насекаде во земјата ќе биде активно жолто ниво за опасност од високи температури. Денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Пад на температурите и локален дожд – Метеоцентар со детална прогноза до крајот на неделата

CENTAR MKD
До утре времето ќе биде сончево, многу топло и вдолж Повардарието температурите ќе бидат околу 40 степени. Насекаде ќе биде активно жолто ниво за опасност...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Македонија како под сач: Делови од земјава под црвено ниво на опасност деновиве, но следува мало освежување

CENTAR MKD
Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Согласно очекуваните вредности насекаде е активирано портокалово, а во јужно-вардарскиот регион...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Следува пеколен викенд, но познато е кога да очекуваме освежување – Метеоцентар со најновата прогноза

CENTAR MKD
Денес ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

И утре ќе биде критично жешко, делови од Македонија во црвено ниво на опасност од високите температури – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD
Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде денес и утре кога температурата на места особено...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Топлотен бран над Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. На...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Топлотен бран над Македонија: Температурите ќе достигнат над 40 степени

CENTAR MKD
Денес и во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD
Во тек е силно невреме во Пелагонискиот регион, кој е зафатен од силно невреме проследено со град со големина на орев. Погодени се Демир Хисар,...
MeteoCentarCentarМакедонија

Град со големина на лешник ги погоди Демир Хисар и Битола

CENTAR MKD
Силен град нешто пред 19 часоѕ го погоди Демир Хисар. Нешто по 19 часот невремето се префрли и во Битола каде според граѓаните паѓал град...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Подгответе се за невреме, па пеколни температури до 41 степен – Метеоцентар со детална прогноза за следната недела

CENTAR MKD
Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа под влијание на многу топла воздушна маса од југ,...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Температурите во пораст, но следи дожд, грмежи и засилен ветер – Какво време да очекуваме за продолжениот празничен викенд?

CENTAR MKD
Денес ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во следните два дена во претпладневните часови времето ќе биде...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Ќе се расипе времето – УХМР со вонредни најави

CENTAR MKD
Утре попладне претежно на истокот и североистокот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на променливо...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Неделава уживајте во сонцето и високите температури – од понеделник ново невреме

CENTAR MKD
До недела времето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот. Од понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Следува невреме и значителен пад на температурите – Метеоцентар со детална прогноза за следните четири дена

CENTAR MKD
Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Толку од сонцето: УХМР најавува невреме, можен е и град – подгответе се за промена

CENTAR MKD
Денес попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните делови. Утре и во четврток попладне на...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD
Утре ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планиските подрачја. Потоа до понеделник под влијание на топла воздушна маса и...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни...