22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » недела

Tag : недела

Centar Бизнис

Кои дејности ќе можат да работат во недела и за празник

CENTAR MKD
Од 1 октомври недела станува неработен ден за сите. Сепак, од ова законско решение ќе има исклучоци. Со предлог законот се предвидени следните исклучоци за...
Centar Македонија Во тренд...

„Недела ќе биде неработен ден“ – Владата ги подготви предлог законските измени

CENTAR MKD
Министерството за труд и социјална политика до сите министерства го достави изготвениот план околу владината одлука – недела да биде неработен ден за сите граѓани....
Centar Бизнис

Недела-неработен ден ќе биде исклучок за здравството, полицијата, противпожарната служба

CENTAR MKD
Економско-социјалниот совет предлогот недела да биде неработен ден го оцени позитивно. Од страна на работодавачите, било побарано да има исклучоци од оваа одлука особено за...