14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » грмежи
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува...
MeteoCentarМакедонијаЛокалноТОП ВЕСТИ

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T
УХМР и денеска со предупредување за нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Спроед најавите, прeтпладне времето ќе биде сончево со мала до...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне сончево, попладне локално со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови особено во западните делови ќе има појава на локален пороен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи и следните денови

M T
Времето денеска претпладне ќе биде со сончеви периоди. Попладне, во вечерните и ноќните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време, попладне со дожд и грмежи

M T
Времето денес ќе биде променливо облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во попладневните часови ќе има појава на невреме...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со дожд и грмежи во попладневните и вечерните часови

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд,...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Топло и сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има развој на нестабилна...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

До петок нестабилно време со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време, попладне краткотраен пороен дожд и грмежи

M T
Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со повремени врнежи, грмежи и засилен ветер

M T
Денеска се очекува променливо облачно време, претпладне со повремени локални врнежи од дожд. Наместа, според УХМР, во јужните делови врнежите ќе бидат поројни, проследени со...