6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ветер
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

M T
Времето денеска претпладне променливо облачно со локален дожд, претежно во југоисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T
Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места особено попладне и во вечерните часови нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони

M T
Денеска се очекува променливо облачно време со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен северен ветер....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер

M T
Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од северозападен правец

M T
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец

M T
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со умерен ветер и температури до 16 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студено време со северен ветер и за време на викендот, од понеделник пораст на температурите

M T
Времето денска ќе биде променливо облачно и студено со умерен, а по должината на Поварадрието краткотрајно засилен ветер од северен правец. Претежно претпладне и особено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и постудено време

M T
Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено. Претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северен правец(над...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со умерен до засилен ветер од северен правец

M T
Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне претежно сончево. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Облачно со температури до 16 степени

M T
Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а по должина на Повардарието повремено...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Облачно и ветровито време со температури до 17 степени

M T
Времето денеска ќе се карактеризира со појава на магла и значителна ниска облачност претпладне по котлините, а во западните делови ќе има услови за слаб...