Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » магла

Tag : магла

MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ со температури до -9 степени и магла низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за оваа недела

CENTAR MKD
Утре ќе има повремено зголемување на облачноста и ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Потоа во следните денови продолжува стабилното...
Македонија Во тренд...

АМСМ со важна вест за возачите: Вечерва внимателно на овие патни правци

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради појава...