Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : прогноза

Centar Македонија Во тренд...

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

CENTAR MKD
До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и...
Centar Македонија

Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Берово

CENTAR MKD
Силно невреме попладнево го погоди источниот дел од Македонија, при што некаде наврна и град. Според информациите топчиња град со големина на лешник го погодија...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ ќе ја окова Македонија, температурите одат до -13 степени: Цела Македонија ќе биде под снег, еве каде врнежите ќе бидат обилни

CENTAR MKD
Денес ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, претпладне пообилни во западните, а попладне во источните делови. На планините врнежите ќе бидат од...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сонце до сабота, од недела значително заладување и дожд: Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните два дена ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Во сабота облачноста...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Температурата ќе скокне до 33 степени

CENTAR MKD
Во следните денови во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните ќе има локална појава на дожд, грмежи и засилен ветер....
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

По дождот доаѓа снег: Meteocentar со детална прогноза за следните денови

CENTAR MKD
Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Во ноќните часови во северните делови врнежите локално ќе преминат во снег и во...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Какво ќе биде времето за Нова година? – Meteocentar со детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи пооблачно и студено со услови за провејување на слаб снег, особено на северот од земјава. Ќе дува повремено силен северен ветер...