14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сон
CentarМозаикЗдравје

Една грешка во спиењето влијае на лошиот сон: Еве е што е пресудно за ноќ без будење

M T
Ако се обидувате да спиете седум часа секоја вечер и сакате да не се разбудите, постојат неколку начини на кои можете да го контролирате ова....
CentarМозаик

Докажано кое е оптималното количество сон: Овие хормони растат кога спиеме премногу

M T
Шест до осум часа здрав сон се смета за одличен за општото здравје, ни повеќе, а особено ни помалку. Ова е заклучокот од новото истражување...
CentarМозаик

Еве дали хидратацијата влијае врз квалитетот на сонот

M T
Дали пиењето вода и подобриот сон се поврзани? Како што знаеме, хидратацијата е клучна за целокупното здравје. Водата му помага на телото да функционира правилно,...
CentarЗдравје

Неколку причини зошто не можете да спиете на лето, еве го решението

CENTAR MKD
Летото е омилена сезона на повеќето. Одморите се приближуваат, слободното време го поминуваме на отворено дружејќи се со драги луѓе, а топлото време и сонцето...