5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сонце
CentarМозаик

Решение за дамки од сонце: Потребни ви се само три состојки кои ги имаме во кујната

M T
Сите ја знаеме маката кога доаѓаме од морето, кожата почнува да се лупи и по неколку дена поради сончевите дамки – изгледаме како далматинец. Решението...
CentarМозаик

ТОП СОВЕТИ – Ако сте „заработиле“ изгореници од сонце, еве како треба да ги третирате

M T
Доколку сте „заработиле“ изгореници од сонце и се прашувате како да ги лекувате, ќе ви дадеме неколку стручни совети. И покрај сите предупредувања за важноста...
CentarМозаик

Подгответе се за летото на време: Еве зошто сонцето може да не измори

M T
Седењето на сонце може да биде пријатно, но ако стане премногу топло, вашето тело може да има чудна реакција на зголемувањето на температурата, поради што...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Попладнево пороен дожд и грмежи, од утре сонце

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал...
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

И утре ќе биде критично жешко, делови од Македонија во црвено ниво на опасност од високите температури – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD
Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде денес и утре кога температурата на места особено...
MeteoCentarCentarМакедонија

Значително зголемување на температурите во Македонија – Живата на термометарот деновиве и над 30 степени

CENTAR MKD
Следува период на значително потопло време. Утре и во вторник во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи....