12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » викенд

Tag : викенд

MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево време со умерена облачност, од утре дожд и грмежи

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Ќе...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Драстичен пад на температурите – од викеднов уште поголема промена на времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура. Во почетокот на наредната седмица времето ќе...