11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дожд
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T
Времето денес ќе биде променливо облачно, од пладне и попладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, наместа по должин на Повардарието повремено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

M T
Времето денеска претпладне променливо облачно со локален дожд, претежно во југоисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T
Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма...
MeteoCentarМакедонијаЛокалноТОП ВЕСТИ

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T
УХМР и денеска со предупредување за нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Спроед најавите, прeтпладне времето ќе биде сончево со мала до...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд во попладневните часови

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има поинтензивни процеси...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне сончево, попладне локално со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови особено во западните делови ќе има појава на локален пороен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи и следните денови

M T
Времето денеска претпладне ќе биде со сончеви периоди. Попладне, во вечерните и ноќните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места особено попладне и во вечерните часови нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време, попладне со дожд и грмежи

M T
Времето денес ќе биде променливо облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во попладневните часови ќе има појава на невреме...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T
Променливо облачно, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со дожд и грмежи во попладневните и вечерните часови

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд,...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

M T
Денеска претпладне на места ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Топло и сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе...