11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 23 октомври
Македонија

Руска амбасада твитна: На братскиот македонски народ му го честитаме националниот празник – Денот на револуционерната борба!

CENTAR MKD
На братскиот македонски народ му го честитаме националниот празник – Денот на револуционерната борба!, твитна Руската амбасада попладнево по повод денешниот државен празник....
CentarМакедонијаВо тренд...

Заев: Денес со гордост се сеќаваме на македонските револуционери, на кои им се поклонуваме

CENTAR MKD
Фејсбук обраќање на премиерот Зоран Заев до нацијата по повод денешниот празник Денот на Македонската револуциoнерна борба: Денеска го одбележуваме 23 Октомври – Денот на...
Македонија

Петок, 23 октомври, неработен ден за сите граѓани

CENTAR MKD
Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 23 октомври, петок, Ден на македонската револуционерна борба, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна...