11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » температури
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T
Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови слаб до умерен западен ветер. Минималната...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температури до 28 степени

M T
Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Во попладневните часови облачноста наместа ќе...
MeteoCentarМакедонија

Викендов ќе паднат температурите, метеоролозите прогнозираат невреме со дожд, град и грмотевици

M T
Според информациите на Управата за хидрометеоролошки работи утре температурите на повеќе места ќе бидат над 35 целзиусови степени, а во југоисточните подрачја и над 40...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со температури до 28 степени

M T
Времето денес ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Попладне во североисточните делови ќе има локално зголемување на облачноста проследено со краткотраен дожд....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температури до 21 степен

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и значително потопло, во утринските часови со локален дожд, информираат од УХМР. Попладне ќе биде нестабилно, претежно во западните...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Свежо утро, а преку денот потопло со слаб северен ветер

M T
Денеска ќе имаме свежо утро, а преку денот ќе биде сончево и малку потопло со слаб претежно северен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со умерен ветер и температури до 16 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студено време со северен ветер и за време на викендот, од понеделник пораст на температурите

M T
Времето денска ќе биде променливо облачно и студено со умерен, а по должината на Поварадрието краткотрајно засилен ветер од северен правец. Претежно претпладне и особено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Умерено до значително облачно со температури до дваесетиот степен

M T
Во раните претпладневни часови во централните делови и вдолж Повардарието ќе биде умерено до значително облачно. Во текот на претпладнето облачноста постепено ќе се намалува...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во вечерните часови во крајните западни планински подрачја ќе има повремени врнежи од...
MeteoCentarМакедонија

Дожд и пад на температурите за време на продолжениот празничен викенд

M T
Метеоролозите најавуваат дожд за време на претстојниот продолжен викенд. Промената на времето се очекува од петок, кога православните христијани го празнуваат Божик. „Од петок следува...
+CentarСвет

„Гори“ Медитеранот, температури до 53 степени

M T
На Медитеранот, топлотниот бран се уште е во полн ек. Грција забележа највисоки температури од 1987 година, а сателитските мерења покажуваат дека тие достигнуваат и...
MeteoCentar

Портокалова фаза до четврток – бремените жени и лицата над 60 години да се ослободат од работа

M T
Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (од 4-5.08.2021 година – среда до четврток), целата територија на државата ќе...
MeteoCentar

Сончево и топло време, од средината на неделата температурите ќе достигнат над 40 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност и во северозападните планински подрачја ќе има услови...
MeteoCentar

Денеска и во наредните денови со температури над 40-тиот степен

M T
Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината, информираат...