9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » UHMR

Tag : UHMR

MeteoCentar Centar ТОП ВЕСТИ

Снежно пред Нова година во делови од Македонија – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD
До четврток ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла и значителна ниска облачност. Под влијание на влажен бран од...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ во најава и температури под -5 степени: Meteocentar со детална прогноза за следната недела

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Во понеделник, како...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од утре промена на времето, а доаѓа и повремен снег: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре и во среда ќе преовладува облачно и врнежливо време. Врнежите ќе започнат утре кон крајот на денот од запад и ќе продолжат во текот...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нова промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, претежно во јужните делови ќе има повремени врнежи...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студени утра и температури под нулата – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во текот на следната седмица времето ќе биде стабилно, преку ноќта студено, со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Утре ќе...
MeteoCentar Македонија

Сончево со температура до 24 степени

CENTAR MKD
Времето ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец,...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Следува невреме со пороен дожд и грмежи – Кога да очекуваме стабилизација на времето?

CENTAR MKD
Денеска променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претпладне повеќе застапени во западните делови. Попладне, во вечерните и ноќните часови во источните делови ќе биде...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Циклон доаѓа над Македонија, носи ново невреме: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Под влијание на циклонска активност доцна попладнево почнувајќи од западните делови ќе започнат врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа невреме во Македонија

CENTAR MKD
Под влијание на циклонска активност денес попладне, во текот на ноќта и утре претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе почнат од...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа силно невреме со обилни врнежи од дожд и грмежи во Македонија

CENTAR MKD
Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе почнат...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Доаѓаат пеколни температури од 40 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Под влијание на многу топла воздушна маса до петок времето ќе биде сончево и многу топло. Максималните температути насекаде ќе бидат над 30 степени, а...
MeteoCentar Centar Македонија

Времето никако да се поправи, од недела ново значително заладување – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
За време на викендот локално ќе има појава на зголемена облачност со услови за краткотраен дожд. Од недела ќе започне да дува засилен северен ветер...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Невреме низ Македонија – кога да очекуваме стабилизација?

CENTAR MKD
До средината на наредната седмица нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и...
MeteoCentar Centar Македонија

Почнаа пообилни врнежи на дожд: УХМР издаде метеопредупредување – дождот на некои места ќе премине во снег

CENTAR MKD
Во недела ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд (понекаде над 20л/м2). Врнежите на планините ќе бидат од снег, а на повисоките места особено...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето драстично се менува – УХМР најавува дожд, грмежи и снег

CENTAR MKD
Утре облачноста ќе се зголеми, попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, а ќе има и услови за ретки грмежи. Во...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме низ Македонија: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, особено во попладневните часови и ќе дува засилен јужен ветер (на места над 70км/час). Денес...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР со лоши вести за викендов – Детална неколкудневна прогноза за времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува умерено до значително облачно време, по котлините магливо. Под влијание на влажни бранови од понеделник до среда ќе има...
MeteoCentar Centar Македонија

Вонредни најави на метеорoлозите: Ветер и обилни врнежи во Македонија

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд, особено утре во југоисточните делови. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Драстичен пад на температурите – од викеднов уште поголема промена на времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура. Во почетокот на наредната седмица времето ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување – Следува невреме во Македонија

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално...