11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » облачно
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T
Времето денес ќе биде променливо облачно, од пладне и попладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, наместа по должин на Повардарието повремено...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Прeтпладне сончево, попладне променливо облачно и нестабилно

M T
Прeтпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд во попладневните часови

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има поинтензивни процеси...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места особено попладне и во вечерните часови нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време, попладне со дожд и грмежи

M T
Времето денес ќе биде променливо облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во попладневните часови ќе има појава на невреме...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T
Променливо облачно, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Прoменливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

M T
Денеска времето ќе биде прoменливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со повремени врнежи, грмежи и засилен ветер

M T
Денеска се очекува променливо облачно време, претпладне со повремени локални врнежи од дожд. Наместа, според УХМР, во јужните делови врнежите ќе бидат поројни, проследени со...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд

M T
Денеска времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температури до 21 степен

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и значително потопло, во утринските часови со локален дожд, информираат од УХМР. Попладне ќе биде нестабилно, претежно во западните...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со повремени врнежи

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд

M T
Денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови. Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Облачно време со дожд во попладневните часови

M T
Времето денеска ќе биде претежно облачно, попладне од западните кон централните делови ќе се прошири повремен дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

M T
Денеска времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе...