29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : пратеници

Македонија Бизнис

Марија Георгиевска: Пратениците да гласаат за ребалансот на Буџетот, со него се обезбедува поддршка за граѓаните и повисок економски раст

M T
Прес-конференција на Марија Георгиевска, пратеничка на СДСМ: Денеска пред пратениците е Ребалансот на Буџетот за 2021 година. Ова е важен документ кој придонесува кон враќање...
Коронавирус Centar Македонија

Ковид19 во парламентот: И пратеничка од ВМРО ДПМНЕ повеќе од една недела била заразена со коронавирус

CENTAR MKD
Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ е позитивна на Ковид-19, потврдуваат од пратеничката група на опозициската партија за медиумите. Според Медиумската информативна агенција, пратеничката била позитивна на вирусот...
Centar Македонија

Ова се првите познати кандидати за пратеници од најголема коалиција предводена од СДСМ

CENTAR MKD
ЦО на ЛДП донесе одлука за коалиција со СДСМ на престојните избори и ги дефинираше кандидатите за пратеници, Боби Мојсоски и Моника Зајкова. Коалицијата на...