Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : протест

Свет

Талибанците со солзавец го растурија протестот на жените во Кабул

M T
Талибанците го растурија протестот на неколку десетици жени во Кабул, кои се борат за своите права. Според сведоците, Талибанците употребиле солзавец и бибер спреј за...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Богданка Кузеска: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ застанаа зад протест на кој се навредуваа новинари

M T
Прес-конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски застанаа зад протестите кои го загрозуваат јавното здравје и на кои се ширеше говор...
Коронавирус Свет

Еден починат и 600 уапсени на протестот во Берлин против корона-мерките

M T
Полицијата во Берлин објави дека 49-годишен маж починал откако полицијата го уапсила за време на протестот против мерките во борбата против коронавирусот што се одржа...
Коронавирус Свет

Илјадници луѓе излегоа на протест во Австралија поради карантинот

M T
Илјадници луѓе се собраа денес во Сиднеј и другите австралиски градови во знак на протест против воведените рестриктивни мерки поради зголемувањето на бројот на нови...
Македонија

Поради протест, утре ќе бидат затворени неколку улици во Скопје

M T
Министерството за внатрешни работи известува дека на подрачјето на Скопје утре, 23 јули, во временскиот период од 18.45 часот до 20.30 часот, поради протестен марш,...
Македонија

Посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје поради протест

M T
Посебен сообраќаен режим ќе се спроведува денеска во центарот на Скопје поради протестен марш, во oрганизација на здруженијата на граѓани – коалиција „Менуваме“. Како што...
Свет

Група Словенци протестираа пред Европскиот парламент против Јанша

M T
Група Словенци протестираа денеска пред зградата на Европскиот парламент против премиерот Јанез Јанша барајќи заштита на владеењето на правото во Словенија, која го презеде претседателството...
Centar Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со протести во седум градови под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“

CENTAR MKD
ВМРО-ДПМНЕ денеска од 18 часот ги повикува граѓаните, на како што велат од опозициската партија, протести за одбрана на националните интереси под мотото „Оставка на...
Centar Македонија

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против цената на струјата пред Регулаторната комисија за енергетика

CENTAR MKD
ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против покачената цена на струја утре пред Регулаторната комисија за енергетика, пола милион граѓани кои живеат со 130 денари дневно плаќаат...
Centar Македонија

ВМРО ДПМНЕ на најцрниот ден во пандемијата најави протестен марш

CENTAR MKD
ВМРО-ДПМНЕ за вечерва најави нов протестен марш во центарот на Скопје, но овој пат на друга рута – до Министерството за информатичко општество и администрација...
Македонија

ВМРО ДПМНЕ НА НОВ КОРОНА ПРОТЕСТ: Мицкоски ги повика граѓаните утре да излезат на протест против неправдата и мафијата

CENTAR MKD
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на нов протест што ќе се одржи утре во 18.30 часот. Како што порача Мицкоски, „ќе се протестира против...
Македонија

Скопјани треба да знаат дека утре ВМРО ДПМНЕ ќе протестира и дека сообраќајот во центарот среде најголемите гуж ќе биде блокиран

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста, дека за утре (20.12.) од 19,00 часот е закажан протест во Скопје организиран од страна на политичка партија...