6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » опозиција
МакедонијаВо тренд...

Маричиќ: Важно е и опозицијата да биде вклучена во преговорите, верувам дека ВМРО – ДПМНЕ ќе ја сфати тежината на овој процес

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, во денешното онлајн вклучување од Брисел, во „Студио 10“ на ТВ24, изјави дека важно е...
Македонија

Вархеји до опозицијата: Емоциите нема да ја носат земјата напред, уставните измени мора да се случат

M T
Уставните измени мора да се случат. Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, се обрати до опозицијата, која е децидна дека нема да гласа за промена на...
Македонија

МОН: Опозицијата го блокира Законот со кој на наставниците континуирано ќе им растат платите

M T
Пратениците повеќе од три месеци не ги гласаат законските измени со кои на наставниците и стручните соработници им се обезбедува континуиран раст на платите и...
Македонија

Спасовски: Опозицијата секогаш става сопки или нож во грбот на својата држава

M T
Опозицијата најмалку може да наоѓа замерки, бидејќи тие не покажаа став за ниту едно клучно прашање за иднината на земјата, пишува на социјалните мрежи, министерот...
Македонија

Костадин Костадинов: Со еколошката такса ќе се обезбедат над 55 милиони евра за инвестиции во екологијата, опозицијата да се откаже од блокадите

M T
Одговори на новинарски прашања, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Прашање: Во Собрание влезен е законот за зелената такса по скратена постапка, но се...