11.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Жени
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

M T
Не е тајна дека многу жени, колку и да се независни во животот, често преферираат доминантни мажи. Верувале или не, тоа го покажале бројни студии,...
ТЕМАМОЗАИК

Од афери со шефови до мајстори: Девојки кажаа каде и со кого НАЈЧЕСТО ги изневерувале своите партнери

M T
Една жена ја отвори темата за љубовни врски и измами на интернет, а криејќи се зад разни кориснички имиња, се повеќе жени почнаа да пишуваат,...
СВЕТ

Судир на демонстрантите и полицијата во Иран, жени палат шамии

M T
Припадниците на иранската полиција и безбедносните сили денеска се судрија со демонстрантите во неколку градови низ земјата кои продолжуваат да протестираат поради смртта на младата...
ТЕМАМОЗАИК

Мистеријата конечно е решена: Еве зошто на жените често им е поладно отколку на мажите

M T
Ако сте надвор и сонцето почне да заоѓа, жените СЕКОГАШ први се жалат дека им е студено. Научниците конечно ја решија мистеријата и одговорија на...
МОЗАИК

ЖЕНИТЕ ГО ОТКРИВААТ МАГИЧНИОТ БРОЈ: Ова е нивната идеална големина на МАШКОСТ, а СЕ ПОД ОВИЕ БРОЈКИ Е ПОНИЖУВАЧКИ

M T
Истражувањата покажаа дека постои голема разлика помеѓу она што мажите веруваат дека е идеална големина на пенис и она што жените мислат дека е идеално....
МАКЕДОНИЈА

Тренчевска: Ние, жените во политиката, кои исто така не сме поштедени од насилство, уште похрабро и одлучно да застанеме против насилството

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска учествуваше на регионалната конференција за борба против насилство врз жените во политиката, во организација на НДИ Северна...
ЉУБОВ И СЕКС

Конечно научно потврдено: Ова е позата во која жените најлесно доживуваат оргазам

M T
Иако мисионерската поза често се карактеризира како најдосадна, науката тврди дека токму оваа поза треба да ја практикуваат жените доколку се надеваат дека ќе доживеат...
ТЕМАЗДРАВЈЕ

Недостаток на железо во крвта: Жените во репродуктивен период се изложени на особен ризик од анемија

M T
Анемијата е нарушување кое се карактеризира со недостаток на здрави црвени крвни зрнца. Дефицитот на железо е еден од најчестите нутритивни проблеми во светот, а...
МОЗАИК

Жените отворено проговорија за тоа колку партнери имале, а ние мислевме дека мажите се фалбаџии

M T
Експертите за врски секогаш советуваат партнерите да не го откриваат бројот на партнери со кои биле во минатото. Според апликацијата Лулу, мажите се тие кои...
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Не важи за мажи: Една намирница кај жените го намалува стресот

M T
Новото истражување покажа дека рибата ја намалува депресијата за 25 отсто, но само кај жените. ако сте еден од оние кои деновиве се чувствуваат депресивно,...
МОЗАИК

Жените сакаат да го слушаат ова од мажите за време на водење љубов

M T
Истражувачите од Универзитетот во Флорида и Универзитетот Нортвестерн дошле до заклучок дека жените сакаат да бидат ценети поради сексот, но само ако тоа ценење доаѓа...
МАКЕДОНИЈА

Приведен пробиштипјанец кој мамел жени од Битола, следува соодветна пријава

M T
На 28.07.2022 во 09.50 часот во Пробиштип, полициски службеници од Полициска станица Пробиштип го лишиле од слобода Д.М.(31) од Пробиштип. Тој се сомничи дека во...
МОЗАИК

Жените со најголеми гради живеат во САД – Најмалку имаме во соседството, a тоа не го очекувавме

M T
Американските експерти тврдат дека студентите на размена обично запаѓаат во депресија кога ќе сфатат колку Американките имаат големи гради. Иако не ги спомнуваат силиконите и...
МОЗАИК

Ескорт дама објаснува зошто жените изневеруваат, а скоро сите имаат ИСТА ПРИЧИНА

M T
Ескорт дама открива дека изневеруваат и оние жени кои се заљубени во партнерот. Австралијката Саманта Икс го кажа своето мислење зошто изневеруваат, откако разговараше со...
МОЗАИК

Мажите мразат кога жената ја прави ОВАА работа во кревет, но тоа не го признаваат

M T
Мажите одговараа на прашања за непријатни ситуации во креветот, за ситуации кои не сакаат да ги доживеат во текот на акцијата, а сексуалната терапевтка Трејси...
МОЗАИК

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ – Дури 70 отсто од жените сакаат мажите да им го прават тоа во кревет

M T
Истражувањето спроведено од компанијата LoveHoney, која произведува секс играчки, покажува дека повеќето луѓе се возбудуваат од „мали чудовишта“ во сексот. Според медиумите, во истражувањето учествувале...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T
Што мислат момците жените да прават за време на секс ако им е важно заедничкото задоволство? Понекогаш вие преземате иницијатива Вообичаено е мажот да биде...