Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Жени

Македонија Бизнис

Жените во руралните средини и нивната економската независност се стратешки приоритет на Рурална Коалиција

M T
Рурална Коалиција во својот стратешки план за периодот 2021-2025, како свој стратешки приоритет ја зацрта поддршката на жените и младите фармери во руралните средини, со...
Свет

Талибанците: Музиката ќе биде забранета, на жените ќе им треба машки придружник ако патуваат неколку дена

M T
Портпаролот на талибанците објави дека музиката ќе биде забранета во Авганистан, а жените ќе мора да имаат машка придружба на патувања што траат неколку дена....
Uncategorized

Хелсиншкиот комитет: Жените се попогодени од кризата предизвикана од коронавирусот

CENTAR MKD
Во периодот од 10 март до 30 јуни Хелсиншкиот комитет регистрирал 197 случаи на повреди на правата од работен однос, кои се однесуваат на 2.723...