6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » илинден
МакедонијаЛокално

Без струја дел од Аеродром, а утре дел од Илинден

M T
Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев: Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот

M T
Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот заради партиските интереси и заради повеќе гласови на изборите, порача премиерот, Зоран...
Македонија

Делегација на Град Скопје положи цвеќе по повод Илинден

M T
По повод големиот државен празник Денот на Републиката – 2 Август, Илинден на кој се одбележуваат 77 години од одржувањето на Првото заседание на АСНОМ...
Македонија

Пендаровски: Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ

M T
Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ. Таа започнува како идеја на една генерација која сака да биде своја на своето и самата...
МакедонијаКултура

Коњаниците во вторник ќе јавнат кон Крушево по повод Илинден

M T
Коњаниците што ќе учествуваат на 43-тиот традиционален коњички марш оваа година по повод националниот празник Илинден ги прават последните подготовки покрај кејот на реката Вардар....