Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Турција

Tag : Турција

Centar Свет Во тренд...

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

CENTAR MKD
Видео снимка од безбедносна камера се појави на Твитер на која беше посочено дека тоа е моментот на потресот од силниот земјотрес со магнитуда од...
Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Катастрофален земјотрес ги погоди Туција и Грција – Егејското море се крена, закана и од цунами

CENTAR MKD
Земјотрес со јачина од 7 степени ги стресе грчките острови и дел од Турција на Егејското Море, пишуваат медиумите. Земјотресот се случи на 17 километри...
Свет

Ерменија ја обвини Турција дека спречува испорака на хуманитарна помош

CENTAR MKD
Ерменија ја обвини Анкара дека спречува авиони со хуманитарна помош да го користат турскиот воздушен простор, а новите борби околу енклавата Нагорно-Карабах се закануваат дека...
Свет Во тренд...

ЕК: Турција сè повеќе се оддалечува од членството во ЕУ

CENTAR MKD
Европската комисија објави дека турската влада ги доведува во прашање економијата и демократијата на нејзината земја. Исто така, ја уништува независноста на судството, поради што...