Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : бутел

Македонија

Четири лица, меѓу кои и дете се повредени во сообраќајна несреќа помеѓу две возила и камион на локалниот пат кон Бутел

M T
Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа помеѓу два автомобила и камион што се случи вчера на локалниот пат од селото Љуботен кон населбата Бутел....
Македонија Локално

Шилегов во Бутел: Ова е општина што најбрзо се развива во Скопје

M T
Маалските средби вечерва продолжија во Бутел каде што Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов и градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски се сретнаа со жителите на...
Македонија

Шахпаска: Во Општина Бутел за една година ќе никне нова градинка која ќе згрижи 90 деца

M T
Во скопската Општина Бутел за една година ќе никне нова детска градинка. Од први август започнува изградбата на новиот објект „Свети Климент Охридски“ во состав...
Македонија

Автомобил прегази жена во Бутел и избега од местото

M T
Жена со тешки телесни повреди е пренесена во болница по удар од автомобил. Според информациите од полицијата, пред два дена на крстосницата од булеварот Христијан...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Се слушаа сирени – Утрово голем пожар во Скопје

CENTAR MKD
Голем пожар утрово во Скопје. Според информациите пожарот избувнал во штала со помошен онејкт во Бутел на улицата Мрежичка. Како што информираат од противпожарната единица...