6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » каевски
МакедонијаВо тренд...

Каевски: Мицкоски нека размисли уште еднаш, струјата од хидроцентралите да им се даде на граѓаните

M T
Христијан Мицкоски денеска се обиде да се сокрие од јавноста преку објава на социјалните мрежи каде се правдаше за неговите хидроцентрали. За се’ е подготвен...
Македонија

Каевски: Во ВМРО-ДПМНЕ самите се фатија со рацете во медот, Мицкоски да не се крие

M T
Осум дена трае молкот на Христијан Мицкоски за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра. Со денови слушаме меѓусебни обвинувања во ВМРО-ДПМНЕ за...
МакедонијаВо тренд...

Каевски: Историско поглавје од преговорите со ЕУ, започна скрининг процесот

M T
Денеска Република Северна Македонија започнува ново, историско поглавје во евроинетгративниот процес. По 17 години чекање ги започнавме преговорите а денеска започнува започнуваме скрининг – процесот...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски: Референдумот на Мицкоски е против ЕУ, против македонски јазик, македонски идентитет и нема да успее

M T
Референдумот на Мицкоски е против ЕУ, против македонски јазик, македонски идентитет и нема да успее, рече на прес-конференција, пратеникот и портпарол на СДСМ, Дарко Каевски....
МакедонијаВо тренд...

Каевски: Неодговорниот Мицкоски блокира во време на криза, за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници

M T
Во време на глобална економска и енергетска криза, кога секаде во светот сите се обединуваат за побрзо да се надминат последиците, да се блокира Собранието...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски: Дали поврзаноста меѓу Мицкоски и компанијата на Груевски е причина за молкот за црната листа на САД?

M T
Дали поврзаноста меѓу Мицкоски и компанијата на Груевски е причина за молкот за црната листа на САД? Ова прашање на прес-конференција го постави пратеникот и...
Македонија

Каевски: СДСМ ги штити граѓаните и стопанството со 26 антикризни мерки вредни 400 милиони евра

M T
Во време на најголема глобална енергетска и економска криза СДСМ ги помага граѓаните и компаниите, ги ублажуваме последиците. Македонското Собрание ги усвои потребните законски измени...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски: Кој е ставот на Мицкоски за тоа што неговиот партнер Левица ја поддржа агресијата врз Украина?

M T
Јавноста сведочи дека коалицискиот партнер на Христијан Мицкоски, политичкиот субјект Левица отворено ја поддржува воената агресија врз Украина, изјави на прес-конференција, пратеникот на СДСМ, Дарко...
Македонија

Каевски: Бараме одговорност за незаконските постапки на градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски

M T
Објавувањето на скандалот со незаконското постапување на градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски, повикува на институционална реакција и одговорност. Бараме од сите надлежни институции, вклучително и...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски: Арсовска нема реализирано ниту еден проект

M T
„Еден час денеска потроши Данела Арсовска а не кажа ниту еден сработен, готов проект. Исто како што се празни првите 82 дена од нејзиниот мандат....
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски: СДСМ ја решава енергетската криза за разлика од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Владата и надлежните институции преземаат серија чекори за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните, рече денеска на прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Каевски за НТВ: Важно е да имаме функционално мнозинство во Собранието за да можат да се донесат законите во интерес на граѓаните

M T
СДСМ организира внатрепартиски избори за претседател на партијата на демократски начин и тој демократски капацитет се рефлектира и на изборите закажани за 12 декември истакна...
Македонија

Дарко Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

M T
Прес-конференција на Дарко Каевски, пратеник на СДСМ: Преку одговрен и транспарентен пристап СДСМ ја трансформираше полицијата во вистински пријател и заштитник на граѓаните. Постојано се...