19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сопиште
CentarМакедонија

Тешка сообраќајка кај Сопиште – Се судрија три автомобили и автобус, има повредени

CENTAR MKD
На 23.10.2020 во 18,20 часот било пријавено дека во Сопиште-скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано...