Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : еврокомесар

Uncategorized Македонија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељи, денеска во Скопје

M T
Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељи, денеска ќе престојува во Скопје. Тој, како што е најавено, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. Вархељи минатата недела...