Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вода
Мозаик Здравје

Додавањето чиа семе во вода може да ви помогне да изгубите тежина

M T
Нутриционистите имаат нов предлог кој би можел да помогне при слабеење. Нутриционистите Кери Фераиоли и Бони Тауб-Дикс наведуваат дека треба да додадете семе од чиа...
Мозаик

Во болница речиси 30 години пиеле вода од тоалетот: „Многу ни е жал“

M T
Персоналот и пациентите во една јапонска болница случајно пиеле вода од тоалет наместо вода за пиење, речиси 30 години без да бидат свесни за тоа....
Македонија Локално

Делови од Скопје без вода

M T
Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП „Водовод и канализација“, известува дека денеска, поради менување водоводен вентил во...
Мозаик Здравје

НЕ СТЕ ДЕБЕЛИ: Еве зошто водата се задржува во вашето тело

M T
Ако имате проблем со вишок килограми кои постојано се враќаат, се чувствувате подуено и непријатно во сопствената кожа, можеби се работи само за грешки во...
Centar Мозаик Здравје

Не сте одамна дома? Еве зошто треба да ја пуштите водата од чешма да истекува неколку минути

M T
По празниците, конечно се враќате во својот дом, но пред да посегнете по чаша вода од чешма, оставете ја водата да истече неколку минути. Имено,...
Свет

На милиони луѓе во Сирија и Ирак им се заканува недостиг на вода и храна

M T
Милиони луѓе во Сирија и Ирак се во опасност да останат без вода, електрична енергија и храна поради зголемените температури и рекордно ниското ниво на...
Centar Свет Наука

Извор на живот за милиони луѓе: Водата исчезнува во една од најголемите реки во САД

M T
За првпат во историјата, американската влада прогласи намалување на водата поради недостигот во реката Колорадо, извор на егзистенција за милиони луѓе во југозападниот дел на...
Centar Здравје Во тренд...

Дали го правите ова погрешно: Кога треба да пиете топла, а кога студена вода за да ослабите и да се ослободите од отровите

M T
Најважното правило за здрав живот е минимум осум чаши вода на ден. Ако тренирате или се обидувате да изгубите тежина, добро е да знаете дека...
Centar Локално

Поголем дел од Скопје ќе остане без вода – важно известување од Водовод

CENTAR MKD
ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека како разултат на голем дефект на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен, голем дел од...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Скопјани пијат вода со непроменет и висок квалитет повеќе од 60 години

CENTAR MKD
Хемиската лабораторија која функционира во рамки на Секторот за санитарна контрола при ЈП Водовод и канализација – Скопје, кој е всушност прва лабораторија во државата...