29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » министерство за здравство
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Високи бројки: 518 новозаразени и 9 починати од ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-261, Куманово-13, Штип-19,...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Ковид19 високи бројки: Нови 183 заразени и 5 починати од коронавирус

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-7, Дебар-4,...