17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » волково
Македонија

Шахпаска: Волково ја добива првата детска градинка. Енергетски ефикасен објект изграден според највисоките европски стандарди за целосна инклузија на децата со попреченост

M T
Граѓаните на Волково добиваат градинка во својата населба, која ќе овозможи згрижување на 175 деца до шестгодишна возраст, рече министерката за труд и социјална политика,...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Позитивна трансформација, 7 милиони евра инвестирани во Волково за четири години

M T
Скопското село Волково во општина Ѓорче Петров во последните четири доживува позитивна трансформација. Преку инвестиции од централната и локалната власт, се реализираат бројни проекти кои...
Македонија

Заев и Царовска на увид во градежните работи на градинка во Волково, Општина Ѓорче Петров: Децата и родителите добиваат современ објект за згрижување и воспитување

M T
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од министерката за образование и наука Мила Царовска, заменик-министерот за труд и социјална политика Енвер...