23.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » празник
Centar Македонија Во тренд...

Следниот неработен ден паѓа во понеделник

CENTAR MKD
До крајот на годината имаме уште 3 продолжени викенди на кои ќе можеме да одмориме и отпатуваме некаде: На 11 октомври Денот на народното востание...
Centar Македонија Во тренд...

Понеделник следен неработен ден – Уште само еден продолжен викенд до крајот на 2019

CENTAR MKD
Уште само еден продолжен викенд до крајот на 2019 година, а тој ќе го имаме дури во декември. На 8. декември, недела паѓа празникот Св....
Centar Македонија Во тренд...

Понеделник следен неработен ден – Уште еден продолжен викенд до крајот на 2019

CENTAR MKD
Уште продолжен викенд до крајот на 2019 година, а тој ќе го имаме дури во декември. На 8. декември, недела паѓа празникот Св. Климент Охридски,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Велигден се паѓа на 20-ти април, Нова година е во среда, а Божик во вторник – Ова се сите неработни денови за 2020-та година

CENTAR MKD
Програма на неработни денови за 2020 година Согласно со Законот за празниците на Република Македонија (Сл.весник на РМ број 21/98 и 18/07) во 2020 година...
Centar Македонија Во тренд...

Понеделник следен неработен ден – Уште еден празник до крај на 2019

CENTAR MKD
Денот на Македонската револуционерна борба – 23 Октомври беше неработен ден за сите граѓани. Ни остана уште продолжен викенд до крајот на 2019 година, а...
Македонија Во тренд...

Овој месец следуваат два празника: Петок е неработен – Пред нас уште е еден продолжен викенд

CENTAR MKD
Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе...
Македонија Во тренд...

Петок неработен ден – Пред нас уште е еден продолжен викенд

CENTAR MKD
Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе...