Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : пожарникари

Македонија ТОП ВЕСТИ

Град Скопје со парични награди за пожарникарите што учествуваат во гаснење на пожарите низ Македонија

M T
Градот Скопје ќе им додели парични награди од 10.000 денари на 194 пожарникари коишто се дел од 3 екипи што со 3 возила на Противпожарната...
Македонија Во тренд...

Награди од по 10.000 денари за пожарникарите кои го гаснеа пожарот кај Кочани

M T
Владата на седница одлучи да ги награди сите пожарникари вклучени во гаснењето на пожарот кој го зафати Кочани и околината. „Наградата од 10.000 денари е...