16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » автобуси
МАКЕДОНИЈА

Три автобуси вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација, изречени соодветни санкции

M T
На 27 и 28.08.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите кај три автобуси кои...
МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, три неисправни во Гостивар

M T
Денеска (31.01.2022) во периодот од 6 до 9 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар спровеле акциска контрола на возила кои вршат...
МАКЕДОНИЈА

19 возачи на комбиња и автобуси возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

M T
Полициски службеници на СВР Тетово денеска (25 јануари) од 7 до 10 часот, спровеле акциска контрола на брзината со која се движат возилата надвор од...
МАКЕДОНИЈА

Од утре повеќе автобуси ќе сообраќаат низ Скопје поради почетокот на учебната година

M T
Поради почетокот на учебната година и очекуваната поголема фрекфенција на патници, од утре во сообраќај ќе бидат вклучени зголемен број автобуси. Како што информираат од...