12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пензија

Tag : пензија

Centar Бизнис

Важна вест за пензионерите – еве кога и како ќе биде исплатена септемвриската пензија

CENTAR MKD
Денеска Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за септември 2020 година, и го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на...
Centar Бизнис

Добра вест: Од утре пензионите ќе ја добијат јунската пензија

CENTAR MKD
Од Министерството за труд и социјална политика (МТСП) информираат дека од утре, 26 јуни, почнува исплатата на јунските пензии. „Со цел да овозможиме поголема заштита...
Бизнис

Владата одлучи мартовската пензија што требаше да стигне во април ќе се исплаќа од 28-ми март

CENTAR MKD
На денешната седница Владата ја разгледа и усвои информација за исплата на пензии за март 2020 година на предлог на Кабинетот на заменик на претседателот...
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Заев: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега со избор на 67 години – Пуштен е нов закон во Собрание

CENTAR MKD
Носиме нов закон наместо досега со избор до 67 години да се оди во пензија, сега ќе се оди во пензија на 64 години, најави...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Царовска вечерва со добра вест – Најави скок на минималната плата и вонреден раст на пензиите во Македонија

CENTAR MKD
Потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска на граѓанската трибина „На Прав пат“ во Кочани најави дека наскоро следува ново, значително покачување на минималаната плата, а со...