11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, очигледно е дека и Христијан Мицкоски ја продолжува праксата на својот претходник, да се меша во работата на сите градоначалници, се вели во соопштението од СДСМ.

Од партијата додаваат дека очигледно дека и Мицкоски има одредени интереси, па затоа и беше кавгата со Данела Арсовска, за пусти пари. За пусти пари од тендер вреден 136 милиони евра народни пари, Мицкоски и Арсовска се испокараа пред целата јавност.

Наместо проекти, предлози и решенија, скопјани од ВМРО-ДПМНЕ видоа само партизација на институциите, неработење и кавги за пари.

Тоа, граѓаните на Скопје не го заслужуваат, се вели во соопштението.

Можеби ќе ве интересира

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

СДСМ: Осми ден ВМРО тендерска ДПМНЕ молчи за Мицкоски и тендерот од 136 милиони евра

M T

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

Тендер од 136 милиони е причината за кавгата со Арсовска, Мицкоски да каже која е неговата улога?

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T

СДСМ: Пари и тендер вреден 136 милиони евра е причината за кавгата на Мицкоски со Арсовска

M T