Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : септември

Македонија Во тренд...

За 73 отсто намален бројот на жртви на сообраќајниците во септември 2021, продолжуваат засилените контроли (ВИДЕО)

M T
За 73 отсто е намален бројот на жртви на сообраќајниците во септември 2021, соопштија денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски и претседателката на РСБСП Гордана...
Centar Мозаик Хороскоп

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ВО СЕПТЕМВРИ: Ги очекува возбудлив месец

M T
Многумина го поврзуваат летото со авантури и романси, а првиот месец од есента ќе донесе среќа на љубовен план кај некои хороскопски знаци. Погледнете дали...
Македонија Култура

Два концерти во организација на Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Албанија

M T
Во организација на Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Тирана, Република Албанија, во текот на септeмври ќе бидат реализирани две музички претставувања. На 7...
+ Centar Хороскоп

ВНИМАВАЈТЕ! Овие четири хороскопски знаци ги очекува септември ПОЛН СО ПРЕДИЗВИЦИ!

M T
Според астро-експертите, важно е да се одржува рамнотежа помеѓу личниот живот и работата во септември, во спротивно може да го изгубите едното или другото. Поволни...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Oд први септември построги здравствени мерки за влез во државата

M T
Владата на денешната седница одлучи дека од 1 септември 2021 година домашни и странски државјани ќе можат да влезат на територијата на Република Северна Македонија...
Македонија

МОН: Од септември првоодделенците ќе учат по нова наставна програма

M T
Од септември првоодделенците ќе учат по нова наставна програма за што привршува подготовката на материјалите за учење. За предметот природни науки во тек е печатење...