Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : путин

Свет

Трамп за средбата Бајден-Путин: И дадовме многу простор на Русија а не добивме ништо

M T
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп не го поддржа американско-рускиот самит, нарекувајќи го состанокот на американскиот претседател Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин во...
Коронавирус Свет

СЗО ѝ се заблагодари на Русија за напорите за развој на безбедна и ефикасна вакцина против коронавирусот

CENTAR MKD
Првата официјално регистрирана вакцина против Ковид-19, развиена од Институтот за епидемиологија и микробиологија при Научноистражувачкиот центар „Гамалеја“, сега се наоѓа во фаза 3 на испитувања...