Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Рајапакса
Свет

Претседателот на Шри Ланка го моли Путин за помош, за увоз на гориво

M T
Претседателот на Шри Ланка, Готабаја Рајапакса вели дека го замолил рускиот претседател Владимир Путин за помош за неговата земја да увезе гориво. Шри Ланка моментно...