Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : трамп

Свет

Трамп го возвраќа ударот – најави отворање на нова социјална мрежа

M T
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп објави дека ќе отвори своја социјална мрежа наречена Truth Social, откако во јануари беше исклучен од Твитер, Фејсбук и...
Свет

Трамп за Бајден: Зборува како опасно момче, а тој не е тоа, не направи ништо

M T
Доналд Трамп, поранешниот претседател на САД, изјави дека нападите во Авганистан немаше да се случат доколку тој беше претседател. Во изјава за „Фокс њуз“, Трамп...
Свет

Вучиќ гневен поради одлука на „Твитер“: Eдвај чекам да ме укинат како Трамп

M T
На листата на српски медиуми кои „Твитер“ ги означи како провладини е додаден уште еден јавен медиумски сервис од Србија – Радио телевизија Војводина. Претседателот...
Свет

Трамп: Ова не е евакуација, Америка е понижена

M T
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, рече дека поради катастрофата во Авганистан, неговиот наследник Џозеф Бајден ги понижил САД повеќе од кој било друг претседател во...
Свет

Трамп го повика Бајден да поднесе оставка поради Авганистан

M T
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го повика актуелниот претседател Џо Бајден да поднесе оставка поради настаните во Авганистан. Во изјавата, Трамп оцени дека е време...
Свет

Трамп испрати порака: „Нема да ги маскираме своите деца“

M T
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп остро ги осуди новите обврски за носење маски во затворени простории и училишта, без оглед на статусот на вакцинација. „Нема...
Свет

Трамп за средбата Бајден-Путин: И дадовме многу простор на Русија а не добивме ништо

M T
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп не го поддржа американско-рускиот самит, нарекувајќи го состанокот на американскиот претседател Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин во...
Свет

“Њујорк Тајмс“: Словенечкиот премиер ја следи тактиката на Трамп

M T
Словенечкиот премиер Јанез Јанша, чија земја од 1 јули ќе претседава со ЕУ, следи тактика што медиумите ја пишуваат дека ја користел поранешниот американски претседател...
Centar Свет

Трамп се огласи по првите резултати

CENTAR MKD
Работите одат одлично, рече Трамп на својот профил на Твитер по првите неофицијални резултати од Индијана и Кентаки. Според Си-Ен-Ен, во првите области во Индијана...
Коронавирус Centar Свет

Трамп вели дека се чувствува како Супермен по терапијата со „регенерон“

CENTAR MKD
Американскиот претседател Доналд Трамп им рече на толпата приврзаници на предизборниот митинг во Џонстаун дека се чувствува како Супермен по подложуцањето на експериментален третман против...
Свет Во тренд...

Трамп организира собир во Белата куќа, в понеделник заминува за Флорида

CENTAR MKD
Американскиот претседател, Доналд Трамп, планира денеска во Белата куќа да го организира својот прв настан откако му беше дијагностициран коронавирус. Тоа е нешто помалку од...
Свет ТОП ВЕСТИ

Каде погрешија Трамп и Белата куќа – четири клучни грешки

CENTAR MKD
Кога и по која сртедба или настан претседателот на САД, Доналд Трамп, се зарази со коронавирус, се поставува прашањето кои клучни правила за сузбивање на...
Свет Во тренд...

Трамп ќе учествува во дебатата со Бајден на 15. октомври

CENTAR MKD
Американскиот претседател Доналд Трамп планира да учествува на претседателската дебата закажана за 15 октомври со демократскиот противник Џо Бајден. Таков е планот и покрај фактот...
Коронавирус Свет

Лекарите за здравствената состојба на Трамп: Двапати му опадна нивото на кислород, но сега е подобар

CENTAR MKD
Тим лекари од Белата куќа денеска одржаа прес-конференција за да известат за здравствената состојба на американскиот претседател Доналд Трамп. Велат дека денеска е подобар, но...
Uncategorized

Уапсена жена осомничена дека испратила рицин во Белата куќа

CENTAR MKD
Жена осомничена дека на американскиот претседател Доналд Трамп му испратила пакет во кој имало рицин е уапсена од федералните власти во неделата, пренесува „Њујорк пост“....
Коронавирус Свет

Трамп ги обвини демократите дека ја критикуваат вакцината за коронавирус за политички цели

CENTAR MKD
Американскиот претседател Доналд Трамп во неделата вечерта рече дека неговите демократски противници ја критикуваат брзата временска рамка за потенцијална вакцина за коронавирус во САД како...
Свет Во тренд...

„Твитер“ ја сокри објавата на Трамп, го кршел правилото со кое се забранува величање на насилство

CENTAR MKD
„Твитер“ го покри постот на профилот на американскиот претседател Доналд Трамп затоа што го крши правилото со кое се забранува величање на насилството, пренесуваат агенциите....