19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Гориво
Свет

Претседателот на Шри Ланка го моли Путин за помош, за увоз на гориво

M T
Претседателот на Шри Ланка, Готабаја Рајапакса вели дека го замолил рускиот претседател Владимир Путин за помош за неговата земја да увезе гориво. Шри Ланка моментно...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Граѓаните да бидат спокојни, има доволно гориво и стокови резерви, уверува СДСМ

M T
Граѓаните да бидат спокојни, државата има задоволителна количина прехранбени производи, меѓу кои пченка и пченица, информираат од владејачкиот СДСМ. Оттука наведуваат дека државата, институциите продолжуваат...
Војна во УкраинаСветТОП ВЕСТИ

Гранатирано складиште за гориво

M T
Украинската служба за итни случаи соопшти дека руските сили утрово околу 7:10 часот со граната погодиле складиште за гориво. Според украинската служба, нападот запалил голем...
БизнисСвет

Србија донесе Уредба за ограничување на цената на горивото

M T
Владата на Србија на вчерашната седница ја усвои Уредбата за ограничување на цената на нафтените деривати. Така, максималната малопродажна цена на евро дизелот и евро...
CentarАвтоЦентарБизнис

Пет златни совети како да заштедите гориво

M T
Со малку внимание и размислување додека возите, можно е да заштедите до 20 проценти на гориво. Без разлика дали горивото е скапо или евтино, нема...
CentarБизнис

Се токми нови цена на горивата – Одлуката утре

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика во текот на утрешниот ден стандардно како и секој понеделник ќе ги утврди новите цени на горивата, кои во изминатиот период...
CentarБизнис

Новите цени на горивата во вторник, наместо во понеделник

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија на 13 октомври во вторник ќе ги утврди новите цени на горивата во земјава,...
CentarБизнис

Бензинот поевтин, дизелот поскап

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
МакедонијаВо тренд...

Значително намалување на цената на бензините

CENTAR MKD
Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 2,00 денари/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 02.03.2020 година...