6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вработени
Свет

Џонсон го намалува државниот апарат, во Велика Биратнија се планира да бидат отпуштени околу 90.000 вработени

M T
Петтина од вработените во јавните институции на Велика Британија ќе бидат отпуштени со одлука на премиерот Борис Џонсон, кој им наложи на членовите на неговиот...
КоронавирусСвет

Вработените во јавната администрација во Словенија мора да се вакцинираат

M T
Вработените во државната администрација во Словенија ќе треба да се вакцинираат или да достават потврда дека го прележале коронавирусот, во спротивно нема да можат да...
КоронавирусСвет

Отказ за вработените во училиштата во Словенија доколку одбијат ковид-тестирањ

M T
На вработените во училиштата во Словенија им се заканува отказ доколку одбијат да направат ковид-тест. Според медиумите, во таа земја за една недела започнува новата...
КоронавирусМакедонија

Шахпаска: Апелирам до сите вработени од детските градинки да се вакцинираат

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервју за Македонската радио телевизија, апелираше до вработените во детските градинки да се вакцинираат против Ковид...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

110 вработени во МВР се заразени со КОВИД-19

CENTAR MKD
Вкупно 110 вработени во Министерството за внатрешни работи во моментов се заразени со Ковид-19, поради што се наоѓаат во изолација. Од МВР за „Фокус“ велат...