9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вработени

Tag : вработени

Коронавирус Свет

Вработените во јавната администрација во Словенија мора да се вакцинираат

M T
Вработените во државната администрација во Словенија ќе треба да се вакцинираат или да достават потврда дека го прележале коронавирусот, во спротивно нема да можат да...
Коронавирус Свет

Отказ за вработените во училиштата во Словенија доколку одбијат ковид-тестирањ

M T
На вработените во училиштата во Словенија им се заканува отказ доколку одбијат да направат ковид-тест. Според медиумите, во таа земја за една недела започнува новата...
Коронавирус Македонија

Шахпаска: Апелирам до сите вработени од детските градинки да се вакцинираат

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервју за Македонската радио телевизија, апелираше до вработените во детските градинки да се вакцинираат против Ковид...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

110 вработени во МВР се заразени со КОВИД-19

CENTAR MKD
Вкупно 110 вработени во Министерството за внатрешни работи во моментов се заразени со Ковид-19, поради што се наоѓаат во изолација. Од МВР за „Фокус“ велат...