Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : работа

Македонија

Ахмети: Со работа и инвестиции државата се движи кон развој

M T
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денеска беше во посета во индустриската зона во Сарај, каде што од страна на компанијата One Cable...
Centar Бизнис

На Хрватска ѝ недостасуваат работници, најмногу бараат келнери, готвачи…

CENTAR MKD
Недостатокот на угостителски работници е резултат на кризата и односот на владата кон секторот, сметаат угостителите. Туристи пристигнуваат во Хрватска, но кој ќе им служи?...
Centar Македонија Во тренд...

Отворени се 50 илјади работни места во Македонија, а минималната плата скокна за 60 отсто

CENTAR MKD
Отворивме нови 50 илјади работни места, невработеноста е на најниско историско ниво од 17.5 отсто рече заменик претседателката Шекеринска на граѓанската трибина „На прав пат“...