26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » заштеда
ТЕМААВТО ЦЕНТАРБИЗНИС

Пет златни совети како да заштедите гориво

M T
Со малку внимание и размислување додека возите, можно е да заштедите до 20 проценти на гориво. Без разлика дали горивото е скапо или евтино, нема...
БИЗНИС

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...