8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : сиромаштија

Бизнис Свет

Речиси 30 проценти од Европејците не може да си дозволат одмор, сиромаштијата во пораст

M T
Речиси 28 проценти од Европејците не може да си дозволат една седмица одмор надвор од своето место на живеење, а тој број се искачува на...