19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пријава
Македонија

Фатен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

M T
На 19.09.2022 во шума во с.Буковиќ, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај – СВР Скопје го лишиле од слобода И.Р.(65) од Буковиќ. Тој бил...
Македонија

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T
Единицата за внатрешни работи Чаир при СВР Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против З.П.(52) од Скопје поради постоење основи на сомнение...
Македонија

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T
На 15.09.2022 околу 16.30 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Битола. Тој бил...
Македонија

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T
На 24.08.2022 во 23.15 часот на ул.„Орце Николов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој бил затекнат...
Македонија

Приведен крадец во Скопје, следува соодветна пријава

M T
На 15.12.2021 во 12.30 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.И.(46) од с.Сарај, скопско. Тој...
Македонија

Кривична пријава за поткуп при избори и гласање

M T
Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Радовиш, поднесе кривична пријава против Ш.Ш.(35) од Радовиш и уште едно лице поради постоење основи на...
Македонија

Убиство во Велес, приведена 23-годишна девојка

M T
Денеска (29.09.2021) во 05.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода П.И.(23) од Велес, поради сомнение дека околу 02.20 часот...