29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » разбојништво
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T
Единицата за внатрешни работи Чаир при СВР Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против З.П.(52) од Скопје поради постоење основи на сомнение...
МАКЕДОНИЈА

Скопјанец осомничен за три разбојништва во спортски обложувалници

M T
Скопското основно јавно обвинителство ќе започне истражна постапка против едно лице за кое постои сомнение дека сторило три кривични дела – разбојништво. Во два наврати,...